מחקר ב"שהם"

במרכז הגריאטרי "שהם" נערכים מחקרים העוסקים במגוון נושאים, רפואיים וחברתיים, הקשורים באבחון ובטיפול באדם החולה ותמיכה בבני משפחתו. המחקרים נערכים, כמקובל, לאחר קבלת אישור של ועדת הלסינקי ומנהלת בית החולים.

נושאי המחקר מקיפים תחומים מקצועיים שונים, כולל סיעוד, מקצועות הבריאות ורפואה. המחקר מתבצע במחלקות השונות ב"שהם", כולל מחלקות להנשמה כרונית, מחלקות שיקום ומחלקות לחולים עם דמנציה מתקדמת. לכל אחת ממחלקות אלה התמקצעות בתחומים ספציפיים והמחקר מסייע בהבנה ובקידום של נושאים ייחודיים לתחומים אלה.

נושאי המחקר כוללים שימוש בריבוי תרופות (Polypharmacy), השפעת גורמים שונים על תוצאות שיקום, ביניהם תמיכה חברתית, פעילות שעות פנאי ורוחניות, חוויית האדם המאושפז, למשל אדם המונשם באופן כרוני, נושאים הקשורים בדמנציה, בהם שוטטות בחולים עם דמנציה מתקדמת ותיקוף מבחנים להערכה קוגניטיבית.

בנוסף לנושאים הרפואיים נחקרים  נושאים בעלי משמעות חברתית, כמו תפיסת סוף החיים בקרב חולים וצוות, הבדלים בטיפול בחולים עם דמנציה בפריפריה לעומת אזור המרכז בישראל, ונושא השפעת ההתחדשות העירונית על קשישים בישראל. כמו בנושאים מקצועיים, גם בתחום המחקר, הפעילות הנעשית ב"שהם" היא ייחודית ולעיתים פורצת דרך.

 

כל התכנים בקמפוס המקצועי של "שהם"