ציון 10 ל"שהם" במדדי האיכות של משרד הבריאות

המרכז הרפואי "שהם" קיבל את הציון 10 במדדי האיכות לשנת 2022 וממוקם במקום הראשון זה מספר שנים.

המרכז הרפואי "שהם" קיבל את הציון 10 במדדי האיכות לשנת 2022 וממוקם במקום הראשון זה מספר שנים.

התוכנית הלאומית למדדי איכות בבתי החולים הוקמה בינואר 2013, במטרה לקדם את איכות הטיפול בבתי החולים, והחלה עם 5 מדדים בבתי חולים כלליים. ב-2014-2015 הצטרפו למדדים גם בתי החולים הגריאטריים ובתי החולים לבריאות הנפש.

המרכזים הגריאטריים נבחנו בתשעה מדדים הרלבנטיים להם, בהם סיכון לנפילות, כף רגל סוכרתית, אומדן תזונתי, איתור דיכאון, הערכה תפקודית לאחר אירוע מוח, הערכה קוגניטיבית, הערכת דיליריום ועוד.

מסיכום הדוח, אותו הוציאה לאור המחלקה לחקר שירותי הרפואה במשרד הבריאות עולה, כי "שהם", המרכז הגריאטרי הגדול והמוביל בישראל, עמד בהצלחה רבה בכל המדדים וקיבל את הציון 10.

ד"ר טניה בוגוסלבסקי, מנהלת המרכז הרפואי, אמרה, כי ציון 10 משקף היטב את העבודה הקשה של כלל העובדים ב'שהם', מכל הסקטורים, שעושים לילות כימים למען המטופלים ופועלים ללא לאות לשיפור איכות הטיפול בהם.

ד"ר בוגוסלבסקי ביקשה להודות לעובדים ואמרה: "לעובדי 'שהם' מכל הסקטורים – רפואה, סיעוד, מקצועות הבריאות ומינהל ומשק, לכולם יד בהצלחת המרכז ותרומה לשביעות רצונו של המטופל. 'שהם' אמנם מומחה בטיפול בגיל השלישי, בשיקום ובשיפור המצב התפקודי של המטופלים, אבל יש כאן הרבה יותר מזה, כאשר איכות הטיפול היא נר לרגלי הצוותים במחלקות. אני מבקשת להודות לכל אחת ואחד מאנשי הצוות, אלה הסמוכים למיטת החולה ולאלה שבמעטפת התומכת. ההישג הזה הוא גאווה גדולה והוא של כולנו".