מלחמת "חרבות ברזל" – ב"שהם" התגייסו לפעילות התנדבותית ולצעדה למען החטופים

מתנדבים בחקלאות

ב-1 בנובמבר יצאה קבוצת עובדות מ"שהם" להתנדב ולסייע לחקלאים באזור. העובדות חברו למשק דניאל במושב שדה יצחק ועסקו בקטיף פלפלים.

העובדות זכו להיות חלק מיום התנדבות ארצי של בתי החולים הממשלתיים, בהובלת החטיבה ומחלקת משאבי אנוש.

המתנדבות חזרו הביתה עם פרחים צבעוניים ותחושת ערך גדולה.

שתי קבוצות נוספות התארגנו ויצאו אף הן לסייע לחקלאים במושבים בסביבה. 

אזכרה במלאת 30 לשבת השחורה

ב-7 בנובמבר, בדיוק חודש מאז אירועי הזוועות ביישובי הדרום, הוקמה בחדר האוכל של עובדי "שהם" פינת אזכרה לנרצחים ולנופלים. עוד הובעה בפינה התקווה לחזרתם המהירה של כל החטופים הביתה, לחיק משפחותיהם.

שירות הפיזיותרפיה למען הסטודנטים

שירות הפיזיותרפיה התגייס לסייע להכשרת סטודנטים בשנתם האחרונה ללימודים. המלחמה בעזה גרמה לביטול הכשרות רבות בבתי החולים הגדולים, לטובת היערכות לקליטת מטופלים מהחזית. סטודנטים רבים מצאו את עצמם עקב כך ללא מקום הכשרה. בפועל משמעות הדבר היא דחייה של סיום הלימודים ודחיית הוצאת אנשי מקצוע נדרשים למעגל הצוותים המטפלים.

שירות הפיזיותרפיה של "שהם" זיהה את המצוקה והתגייס לקבל סטודנטים במהרה, בסיוע הלשכה האדמיניסטרטיבית, היועצת המשפטית ומשאבי אנוש, נרתם לסייע.

קילא גנטשרו, רכזת ההדרכה של השירות, עמלה רבות להצלחת המהלך, דבר שהצריך תיאום בין בתי הספר, הסטודנטים והמשרדים השונים ב"שהם".  בסופו של דבר התקבלו להכשרה שמונה סטודנטים וסטודנטיות, בליווי צוות מדריכים מסור. גם המדריכים הקליניים התגייסו למשימה, מתוך תחושת שליחות.

הדרכת הדור החדש של הפיזיותרפיסטים בישראל הינה ערך חשוב ומשמעותי בשירות הפיזיותרפיה של "שהם". כמו תמיד בזמנים קשים, שירות הפיזיותרפיה נותן כתף לאקדמיה. זה קרה בתקופת הקורונה וזה קורה גם במלחמת חרבות ברזל.

שירות פיזיותרפיה למען קולגות חטופים

בכניסה למכון השיקום של "שהם" הוצב לוח עם פרטיהם ותמונותיהם של קולגות למקצועות הבריאות, שנחטפו על ידי חמאס ב-7 באוקטובר. על הלוח מצוינת גם התקווה לחזרתם במהרה בריאים ושלמים, יחד עם שאר עשרות החטופים והשבויים.

 

העו"סיות העלו על נס קולגה בגימלאות

עובדות השירות הסוציאלי הכינו ותלו על לוח המודעות במחלקה תמונות ושלטים, הקוראים לשחרור כל החטופים, בהם דיצה הימן, עובדת סוציאלית בגימלאות, אישה בת 84 שנמצאת בשבי החמאס מאז אירועי 7 באוקטובר.

עובדי "שהם" יצאו לצעדה בקריאה לשחרור החטופים

ב-22 בנובמבר יצאו עשרות מעובדי "שהם" מכל הסקטורים, כולל מנהלים וחברי הנהלה, לצעדה בטיילת קיסריה, בקריאה לשחרור החטופים וחיזוק כוחות הביטחון. העובדים לבשו חולצות שהוכנו במיוחד ונשאו את הכיתוב: "המרכז הרפואי שהם מחזק את כוחות הביטחון ומחבק את משפחות החטופים" ונשאו את דגלי ישראל ודגלי "שהם". לאורך הדרך זכו הצועדים לצפירות הזדהות מצד כלי הרכב שנסעו בכביש המקביל למסלול הצעדה.