חדר הוספיס ייחודי נחנך במחלקת גריאטריה מורכבת א'

חדר הוספיס ייחודי נחנך השבוע במחלקת גריאטריה מורכבת א'. החדר שופץ בסיוע האגודה למלחמה בסרטן ומיועד להקל על תנאי האשפוז של חולים סופניים ובני משפחותיהם.

החדר משדר רוגע ומעוצב בצבעים נעימים, כולל ריצפה דמויית עץ, קירות שבחלקם חיפוי עץ ובחלקם טפט בגוונים רכים.

החדר צויד בטלוויזיה גדולה, מערכת מציאות מדומה וכורסה שהופכת למיטה ומאפשרת לבן משפחה ללון בקרבת המטופל.

בטקס, בו הוסר הלוט מעל שלט זכוכית ונגזר סרט, השתתפו נציגות האגודה למלחמה בסרטן, בראשן לילי בילר לב, סמנכ"לית ומנהלת ועדת פרויקטים, חברי הנהלת "שהם" – ד"ר תמי פורת פקר, סגנית מנהלת המרכז, רונית הר נוי, מנהלת הסיעוד, ויהודה אביצור, המנהל האדמיניסטרטיבי, הרב דניאל אסרף, מנהל המחלקה, ד"ר נביל גרה, אחות אחראית מחלקה, גילה מגורי, חברי הוועדה הפליאטיבית, ואתי שטרית, מרכזת הוועדה, ששיתפה בכך שהקמת החדר היה לה חלום שהתגשם.

אתי שטרית נשאה דברים ואמרה: "כל העוסקים במלאכה הפליאטיבית ב'שהם' ובכלל לא חדלים לרצות בכל דרך להקל על הכאב ולייצר סביבה תומכת ורגועה לחולים ובני משפחותיהם. היום זכינו לרגע כזה עם חנוכת חדר ההוספיס. אני מבקשת להודות לשותפים שלנו להגשמת החלום – חברי האגודה למלחמה בסרטן, לעובדי החטיבה הגריאטרית התומכת ולחברי הוועדה הפליאטיבית, על העשייה היומיומית וליווי החולים ובני משפחותיהם במסירות אין קץ".

ד"ר נביל גרה אמר: "חדר ההוספיס עומד כעדות למחויבותנו לספק טיפול הוליסטי, חמלה וכבוד לכל מטופל שהופקד בידינו. טיפול פליאטיבי מגלם את מהות האמפתיה והאנושיות ברפואה, כאשר כל אדם ראוי לחיות את שארית ימיו בנוחות, כבוד ותחושת שליטה על המסע שלו.

"אנחנו נמשיך את רוח החמלה, האמפתיה והמצוינות המגדירה את המחלקות שלנו. יהי רצון שהיחידה הזו תשמש מגדלור של אור ונוחות לאלו המנווטים ברגעים המאתגרים ביותר של החיים ותזכיר לכולנו את הזכות והאחריות העמוקה שיש לנו כמטפלים. תודה לכל מי שתרם להגשמת החזון, להנהלת 'שהם', לאגודה למלחמה בסרטן ותודה מיוחדת לאתי שטרית, שהיה לה תפקיד מרכזי בעשייה זו".

לתודות ולברכות הצטרפו גם ד"ר תמי פורת פקר ולילי בילר לב.