מחלקת תשושי נפש ב'

מחלקת תשושי נפש ב'

דרכי יצירת קשר:

טלפונים שימושיים
שעות פעילות

ימים א' – ה' בשעות: 8:00-14:00; 16:00-21:00

כתובת

מרכז רפואי "שהם", דרך הנדיב, פרדס חנה

כתובת מייל ליצירת קשר:

ד"ר דורון מרימס

מנהל מחלקה

מידע נוסף

גב' דבורה ריעני

אח/ות אחראי/ת

מידע נוסף

גב' דפנה אייזיק

עובד/ת סוציאלי/ת

על המחלקה

המחלקה לתשושי נפש נותנת לחולה סביבה מוגנת וטיפול ספציפי במצבים האופייניים למחלות אלה.

במחלקה ניתנים טיפולים ייחודיים שאינם תרופתיים, באמצעות משחקים, מוזיקה, התעמלות, עבודות יד, גינון, טיולים ושיחות בנושא אקטואליה עם הצוות. טיפולים אלה משרים אווירה רגועה, מגבירים את האינטראקציה של החולה עם סביבתו ותורמים לשיפור תפקודו.

לאורך כל האשפוז קרובי המשפחה מקבלים סיוע נפשי ותמיכה בהתמודדות עם החולי של יקירם, כולל עזרה במינוי אפוטרופוס למטופל במקרה הצורך.

המטופלים

המחלקה מיועדת לטיפול בקשישים הלוקים בשיטיון (דמנציה) בדרגה חמורה. הדמנציה יכולה להיות על רקע מחלת אלצהיימר, אירועים מוחיים, מחלת פרקינסון או מחלות אחרות. מחלות אלה באות לידי ביטוי בהפרעה קשה בזיכרון, בהתמצאות ובשיפוט, הפרעות התנהגות, כדוגמת שוטטות ללא יכולת לחזור הביתה, אי שקט, הזיות ודיכאון.

למחלקה מתקבלים חולים אשר נבדקו על ידי רופא מומחה בגריאטריה, פסיכיאטריה או נוירולוגיה, עברו בירור ואבחון של מצבם הקוגניטיבי, ונמצאו על ידי גריאטר מחוזי מתאימים לאשפוז ממושך במחלקה לתשושי נפש.

הצוות

המטופל ובני משפחתו מטופלים על ידי צוות מקצועי מיומן ומנוסה, הכולל שירות סוציאלי, פיזיותרפיה, דיאטה קלינית, קלינאות תקשורת וריפוי בעיסוק, בגישה מכילה ואמפתית. לכל מטופל תוכנית טיפול אישית, המותאמת על ידי צוות רב מקצועי לצרכיו ומעניקה לו תשומת לב אישית, תוך שמירה על כבודו ופרטיותו. הצוות כולל רופאים, אחיות, מטפלות, עובדת סוציאלית, דיאטנית, קלינאית תקשורת, פיזיותרפיסט, מרפאה בעיסוק ועובדת תעסוקה.

שירותים רב מקצועיים

במחלקה ניתנים טיפולים ייחודיים שאינם תרופתיים, באמצעות משחקים, מוזיקה, התעמלות, עבודות יד, גינון, טיולים ושיחות בנושאי אקטואליה. טיפולים אלה משרים אווירה רגועה, מגבירים את האינטראקציה של החולה עם סביבתו ותורמים לשיפור תפקודו.

זקוקים לעזרתנו? נשמח לעמוד לרשותכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם