מחלקת שיקום ב'

מחלקת שיקום ב'

דרכי יצירת קשר:

טלפונים שימושיים
שעות פעילות

 8:00-14:00; 16:00-21:00

כתובת

מרכז רפואי "שהם", דרך הנדיב, פרדס חנה

כתובת מייל ליצירת קשר:info@shoham-medical.gov.il

ד"ר אירנה סלזנב

מנהלת מחלקה

מידע נוסף

אסנת ינקלביץ'

אח/ות אחראי/ת

מידע נוסף

גב' אירנה קיגלמן

עובד/ת סוציאלי/ת

על המחלקה

שיקום הוא תהליך המערב הסתגלות לשינויים בנסיבות החיים ובמרכזו עומד המשתקם. השיקום הוא תהליך מורכב המחייב עבודת צוות וראייה הוליסטית, הלוקחת בחשבון את מצבו הרפואי של המטופל, את מצבו הנפשי ואת מערכת התמיכה שלו. הצוות הרב מקצועי עובד לאור ראייה הוליסטית זו, כשהמטופל עומד תמיד במרכז.

מטרת השיקום הינה לסייע למטופל ולמשפחתו לחזור לאחר ניתוח או מחלה, מוקדם ככל האפשר לחיים עצמאיים, יצירתיים ואיכותיים.

המטופל, המטפלים ואנשי המקצוע הם שותפים ומעורבים בתהליך השיקום, שמטרתו היא לאפשר למטופל להשיג רמה מיטבית של תפקוד, כדי להפחית את הנכות הנגרמת מהלקות הפיזית.

המטופלים

מחלקת שיקום מיועדת לשיקום מטופלים לאחר מחלות חריפות, ניתוחים אורתופדיים או אירועים מוחיים, שתהליך החלמתם מחייב מיומנות מיוחדת של הצוות ורמה אינטנסיבית של הערכה ומעקב. לסוג זה של מטופלים נדרש ידע רב-תחומי מהמעלה הראשונה, בצד תשתיות, ציוד רפואי וניסיון רב. בכל אלה מצטיין צוות המחלקה בפרט וצוות המרכז בכלל.

הצוות

הצוות כולל רופאים מומחים מתחומי הרפואה הפנימית, הגריאטריה והשיקום, אחיות מנוסות ובעלות רקע אקדמי וקליני של טיפול במקרים מורכבים. לרשות צוות המחלקה המיומן עומדים ציוד, תשתיות ואביזרים ברמה גבוהה.

במחלקה עובדים מנוסים בתחומים שונים: עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים, קלינאיות תקשורת, מרפאים בעיסוק, דיאטניות קליניות, רוקחים ורופא תורן בשעות הערב והלילה.

הצוות המקצועי אמון על התאמה אישית של הטיפול השיקומי והנפשי לכל מטופל.

הצוות מקפיד להעניק לחולים טיפולים מקצועיים ומותאמים אישית, ובמקביל לשלב כל מטופל בפעילויות תרבותיות וחברתיות, תוך יצירת סדר יום מגוון.

שירותים רב מקצועיים

במחלקה ניתנים טיפולים ייחודיים שאינם תרופתיים, באמצעות משחקים, מוזיקה, התעמלות, עבודות יד, גינון, טיולים ושיחות בנושאי אקטואליה. טיפולים אלה משרים אווירה רגועה, מגבירים את האינטראקציה של החולה עם סביבתו ותורמים לשיפור תפקודו.

זקוקים לעזרתנו? נשמח לעמוד לרשותכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם