מחלקת מונשמים א'

מחלקת מונשמים א'

דרכי יצירת קשר:

טלפונים שימושיים
שעות פעילות

ימים א' -ה' 8:00-14:00; 16:00-21:00

כתובת

מרכז רפואי "שהם", דרך הנדיב, פרדס חנה

כתובת מייל ליצירת קשר:info@shoham-medical.org.il

ד"ר סבטלנה ז'לודקוב

מנהלת מחלקה

מידע נוסף

גב' כיפאח נדאף

אח/ות אחראי/ת

מידע נוסף

גב' יעל בן דרור

עובד/ת סוציאלי/ת

על המחלקה

המחלקה משלבת יכולת רפואית וסיעודית גריאטרית ברמה גבוהה ביותר, מנוסה ומיומנת בעבודה עם מטופלים מונשמים מורכבים.

מטרת הטיפול במחלקה היא ליצור איזון וייצוב במצבם הרפואי של החולים, ובמידת האפשר, גם גמילה מהנשמה מלאכותית, זונדה וצנרת רפואית, תוך שמירה על כבוד האדם והקלת הסבל בכל שלב במהלך האשפוז.

 

המטופלים

מחלקת מונשמים מיועדת למטופלים הסובלים מבעיות נשימה מורכבות לצד בעיות רפואיות אחרות. במחלקה מאושפזים מטופלים הנושמים דרך פיום קנה או זקוקים לתמיכה נשימתית, וכן מטופלים המועמדים לגמילה מהנשמה.

המחלקה נותנת מענה למספר גדל והולך של מטופלים הזקוקים להנשמה לטווח ארוך, וכן למגוון רחב של מטופלים שהוגדרו קשי גמילה באשפוזים קודמים בבית חולים כללי.

הצוות

הצוות הסיעודי מיומן בעבודה עם מטופלים מונשמים מורכבים. בטיפול משתתף גם צוות רב מקצועי מתחומים שונים, בהם פיזיותרפיה מוטורית ונשימתית, ריפוי בעיסוק ותעסוקה, דיאטה קלינית, קלינאית תקשורת ועבודה סוציאלית. לצוות הבנה וגישה תומכת, הן למטופלים והן לבני המשפחה. הצוות הרפואי והסיעודי נותן מענה לבעיות דחופות במשך כל שעות היממה.

הטיפול הכוללני בחולים נעשה על ידי צוות מיומן ונותן מענה מקצועי, הן רפואי-סיעודי והן על ידי מקצועות הבריאות.

שירותים רב מקצועיים

במחלקה ניתנים טיפולים ייחודיים שאינם תרופתיים, באמצעות משחקים, מוזיקה, התעמלות, עבודות יד, גינון, טיולים ושיחות בנושאי אקטואליה. טיפולים אלה משרים אווירה רגועה, מגבירים את האינטראקציה של החולה עם סביבתו ותורמים לשיפור תפקודו.

זקוקים לעזרתנו? נשמח לעמוד לרשותכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם