10 עובדים נגמלו מעישון בתום סדנה שהתקיימה ב"שהם"

ביוזמת מחלקת משאבי אנוש ובברכת ההנהלה, התקיימה סדנה לגמילה מעישון לעובדי המרכז, בהנחיית מנהלת השירות הסוציאלי, תרצה אנגלנדר. הסדנה התקיימה במשך שמונה שבועות, מפגש בשבוע, ושני מפגשים נוספים לשימור. בסדנה השתתפו 13 עובדים, מהם נגמלו 10.
"עובדים מבלים חלק ניכר מזמנם במקום העבודה וחשופים לנזקי עישון אקטיבי ופאסיבי", אמרה אנגלנדר. "מעשנים חושבים לא פעם 'כמה הייתי רוצה להפסיק לעשן, אבל אני לא יכול'. ולכל אחד סיבות משלו, תירוצים משלו והסיפור שהוא מספר לעצמו'".
This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.
אנגלנדר, שמעבירה סדנאות לגמילה מעישון במסגרת קופות החולים, הוסיפה, כי לקיום הסדנה במקום העבודה יתרונות רבים, בהם זמינות, נוחות ותמיכה של עמיתים. "יש לציין, כי ההנהלה נרתמה לעניין ואפשרה לקיים את המפגשים על חשבון שעות העבודה, מתוך תמיכה בעובדים והכרה בחשיבות הרבה של גמילה מעישון".
יש לציין, כי תוכנית הגמילה הותאמה באופן אישי לצרכי העובדים, על סמך ניסיונה המקצועי של מנחת הקבוצה, ובמהלך המפגשים הם קיבלו כלים ומיומנויות להתמודדות עם הפסקת העישון בפרט ועם שינויים ומצבי חיים שונים בכלל.
אנגלנדר: "כל אחד מהמשתתפים הגיב בדרך משלו ובקצב משלו. הם שיתפו בתחושות ובהתנסויות, ביטאו קשיים, חששות ולבטים, בצד חוזקות ותחושת של התלהבות ומסוגלות. אין ספק, כי בהשגת המטרה העובדים הרוויחו לא רק בריאות וחיסכון כלכלי, אלא גם רווחים אישיים, כמו שחרור מתלות, ריח נעים, העלאת הביטחון והדימוי העצמי, צמיחה אישית ותחושה מדהימה של ניצחון".
סאדק מסארווה, אחד הנגמלים, סיפר, בשם המשתתפים האחרים, כי הסדנה הסתיימה באירוע חגיגי, שכלל אוכל טוב וחלוקת תעודות. הוא הדגיש, כי "תרצה העבירה את הסדנה בכישרון רב, בדרך מהנה וחווייתית. אנחנו ממליצים בחום לקיים סדנאות גמילה נוספות, למען עובדים מעשנים אחרים".