תשושים

מנהל המחלקה: ד"ר דורון מרימס
בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית משנת 1996.
מומחה בנוירולוגיה (מרכז רפואי רבין). השתלמות בנוירולוגיה התנהגותית (בית החולים Baycrest Toronto).
תחום העיסוק העיקרי – מחלות ניווניות של המוח, בדגש על דמנציה. תפקידנו לאבחן ולטפל בחולה בכל שלבי המחלה, על מנת לתת לו את איכות החיים המיטבית.
עם העלייה בתוחלת החיים עולה מספר החולים הלוקים בדמנציה, אך גם עולה הגיל של המטפל העיקרי, המתקשה להתמודד עם מצב זה. מצב הכולל, מלבד ירידה קוגניטיבית, גם הפרעות התנהגות והפרעות מוטוריות. אנחנו רואים בבני המשפחה שותפים פעילים בכל שלבי הטיפול ותומכים במשפחות במשך שנים, משלב האבחון עוד טרם האשפוז ובמשך כל תקופת האשפוז.
חזון: רואה את המרכז הגריאטרי "שהם" כמקום מוביל בתחום הטיפול, המחקר וההוראה בתחום הדמנציה ומחלות ניווניות של המוח.
אני מאמין שיש לרכז את כל הטיפול באדם עם הפרעה קוגניטיבית תחת קורת גג אחת של מרכז גריאטרי ולהפקידו בידי צוותים רפואיים ייחודיים עם ידע וגישה אנושית מתאימה.
בניגוד לדעה הרווחת, אפשרויות הטיפול בחולה עם דמנציה הן רבות ומגוונות, אך אין "פרוטוקול" טיפולי ויש להתאים לכל חולה את הטיפול המתאים ביותר עבורו.

אחות אחראית: גב' רות שיטרית

תיאור כללי

המחלקה מיועדת לקשישים המופנים מהקהילה או מבתי חולים כלליים. הטיפול במחלקת תשושים מותאם לקשישים אשר נזקקים לעזרה חלקית בפעולות היום-יום (רחצה, הלבשה וסידור החדר).

צוות רב מקצועי

הטיפול ניתן על ידי צוות מיומן ומנוסה, הכולל רופא, אחיות, מטפלות וצוות פרא-רפואי.

 תנאי האשפוז

חדרי המגורים מותאמים לשני דיירים. לחדרי המגורים צמודים חדרי מקלחת ושירותים ברמה גבוהה.

לרשות המאושפזים שטחים ציבוריים נרחבים, הכוללים פינות ישיבה, למפגשים עם המשפחה והידידים, טלוויזיה, פינת מחשב (אינטרנט) ועוד.

דרכי התקשרות

טלפון:  04-6375670

עובדת סוציאלית: גב' אירנה קיגלמן – 04-6375832