"שהם" בכנס לרפואה גריאטרית

מדי שנה בחודש ינואר מקיים האיגוד הישראלי לרפואה גריאטרית את כנס החורף שלו. הכנס, שהתקיים באחרונה במלון דן כרמל בחיפה, נמשך יומיים וכלל תוכנית מדעית עשירה ותערוכה מקצועית של חברות התרופות וחברות הציוד המובילות בתחום.

הכנס, בהשתתפות מאות רופאים מכל הארץ, נפתח בעדכון תוכניות לאומיות – הרצאה של נציגות משרד הבריאות ד"ר שלי שטרנברג, מנהלת תוכנית לאומית למחלת אלצהיימר ודמנציות אחרות, וד"ר אירית לקסר, מנהלת המחלקה לאכיפה וסטנדרטים.

בהמשך הוצגו עבודות של רופאים והתקיימו הרצאות במגוון נושאים, בהם מניעה ראשונית ושניונית של דמנציה, הכנת משפחה ומטופל לקראת המוות, חידושים בטיפול בפצעי לחץ ועוד.

המרכז הרפואי "שהם" יוצג בארבע הרצאות: "הזנחה עצמית בקשיש – האם לכפות עזרה", של ד"ר נביל גרה וד"ר תמי פורת-פקר; "התמכרות בגיל השלישי" – ד"ר ילנה פשקוב וד"ר תמי פורת-פקר; "לגור באשפוז" – ד"ר סבטלנה ז'לודקוב ומוחמד עבד אלרחמן; "הגיגים אודות המקצוע – ניסיונו של מנהל מחלקה דור 3" – ד"ר לביא קליין.

מנהלת מחלקת מונשמים א', ד"ר סבטלנה ז'לודקוב, אמרה כי מדובר בכנס מקצועי חשוב, המתקיים מדי שנה, וכי ל"שהם" היה משקל רב בכנס, בו לקחה חלק גם מנהלת בית החולים, ד"ר טניה בוגוסלבסקי. "למארגני הכנס הוצעו נושאים להרצאות ועבודות מחקר של מחלקות גריאטריות מכל הארץ. ועדה אקדמית מיינה את כל העבודות והחליטה אילו מהן יוצגו. לשמחתנו, נושאי ההרצאות שהצענו התקבלו להצגה בכנס והתקבלו בהתעניינות רבה על ידי הנוכחים. המרכז הרפואי 'שהם' יוצג בכנס בכבוד רב".