האדיבות מנצחת

במהלך השבועות האחרונים מציף את "שהם" גל של פרגון, שלא פוסח על אף אחת מהמחלקות. כל ההתרחשויות קורות כחלק מפרויקט "יצאת אדיב", שבמסגרתו עובדים מפרגנים לעמיתיהם לעבודה. הפרויקט התקבל בשמחה בכל מחלקות בית החולים וזוכה לשיתוף פעולה מדהים.

מטרתו העיקרית של הפרויקט היא להטמיע ערכי שירות ותהליכים ארגוניים בצורה חווייתית, תוך שימוש באלמנטים מעולם המשחקים ובפסיכולוגיה חיובית. הערכים שנבחרו הם רגישות, שקיפות וכבוד האדם, וכולם מרכיבים את ערך המקצועיות. הפעילות במחלקות מתבצעת כל פעם סביב ערך אחר ונמשכת כשבועיים, במהלכם מחלקים העובדים לעמיתיהם שוברים. העובד המצטיין של כל מחלקה מקבל תעודה ושי מחלקתי ובסוף הפרויקט תוכרז המחלקה המנצחת, שתקבל אף היא פרס.

 

אורי ארי, המנהלת האדמיניסטרטיבית, אמרה כי "'יצאת אדיב' הוא תוצר של פרויקט גדול מאוד – חוויית המטופל. "בסיכום התהליך נוצרו שלושה מוקדים – מזון, אוויר לנשימה במחלקות מונשמים ויצאת אדיב. ד"ר טניה החליטה ליישם את הפרויקט בכל מחלקות בית החולים וביקשה ממני לרכז את הנושא. מאוד שמחתי על כך. מדובר בעמוד אש בעשייה של כל בית החולים ובמיוחד של אלה שנפגשים עם החולה ומשפחתו. אנחנו בתחילת הדרך של תהליך בלתי פוסק, בתקווה שכל שנה נעשה לטובת הנושא משהו חדש. אני מודה לכל הצוותים שלקחו חלק בפרויקט ומשוכנעת שכולם יצאו נשכרים".