נציגות נכבדה ל"שהם" בכנס לרפואה וטיפול פליאטיבי

באחרונה התקיים הכנס השנתי לרפואה וטיפול פליאטיבי של ארגון תמיכה – האגודה הישראלית לטיפול תומך, והאיגוד לרפואה פליאטיבית בישראל.

הכנס התקיים בהשתתפות עובדי מערכת הבריאות מכל הסקטורים, בהם רופאים, אחיות, עובדים סוציאליים, עורכי דין ועוד. הכנס כלל ארבעה במושבים, כאשר בשניים מהם היתה נציגות מכובדת מאוד של עובדי "שהם".

דר אלונה

במושב אחד, שהתקיים תחת הכותרת "אספירציה בדמנציה סופנית בהסתכלות מנקודת מבט רב מקצועית", השתתפו ד"ר יעל אוריון, מי שניהלה את מחלקות סיעוד מורכב תומך, ד"ר אלונה מטבייצ'וק, מנהלת מחלקת מונשמים ב', ואתי שטרית, אחות מומחית קלינית בגריאטריה.

ד"ר מטבייצ'וק הציגה את האספירציה מנקודת מבטו של רופא ריאות. היא הציגה את ארבעת סוגי האספירציות (תוכן קיבה או לוע שנכנס לתוך דרכי הנשימה), ואת אופן הטיפול בכל אחד מהסוגים.

אתי שטרית הציגה את הפן הסיעודי לנושא, בהיבט של מניעת אספירציה, המושגת בזיהוי מטופלים פוטנציאליים ובהדרכה טכנית של צוותים ובני משפחה.

במושב השני, שהתקיים תחת הכותרת "טיפול פליאטיבי בחולה עם הפרעה בתפקודי כליה", התקיים פאנל בנושא טיפול בחולה דיאליזה, בהשתתפות דפנה אייזיק, העובדת הסוציאלית של מחלקות סיעוד מורכב תומך א' ו-ב', חוסאם אבוואסל, אח במחלקת סיעוד מורכב תומך ב', מיכל גוטמן, מלווה רוחנית, ובת של מטופל. במושב זה הוצג מקרה של מטופל חולה דיאליזה והטיפול הרב מקצועי שהוענק לו, כאשר ריגשה במיוחד בתו, ששיתפה בתהליך הטיפול מהפן האישי.