חטיבת מונשמים


מונשמים א'
מנהלת המחלקה: ד"ר סבטלנה ז'לודקוב

בוגרת בית הספר לרפואה ניזני נובגורוד, רוסיה, משנת 1992.
התמחות בגריאטריה, מרכז גריאטרי שהם פרדס חנה.
תחום עיסוק עיקרי: גריאטריה.
חזון: מטרת האשפוז במחלקה היא לטפל בחולים הנזקקים לתמיכה נשימתית באמצעות מכונת הנשמה בדרגות תחלואה שונות.
הטיפול הכוללני בחולים נעשה על ידי צוות רב מקצועי מיומן ונותן מענים מקצועיים, הן רפואיים-סיעודיים והן על ידי מקצועות הבריאות. מטרת הטיפול ליצור איזון וייצוב במצבם הרפואי של החולים, ובמידת האפשר, גם גמילה מהנשמה מלאכותית, זונדה וצנרת רפואית, תוך שמירה על כבוד האדם והקלת הסבל בכל שלב במהלך האשפוז.
אני מאמין: צוות המחלקה בניהולי מעניק טיפול מקצועי מיומן ואיכפתי לחולים המונשמים ולבני משפחותיהם בכל השלבים במהלך האשפוז.

אחות אחראית מונשמים א': גב' טלי עטרי

עובדת סוציאלית: יעל בן דרור

מונשמים ב'
מנהלת המחלקה: ד"ר אלונה מטבייצ'וק

בוגרת בית הספר לרפואה של האוניברסיטה בחברובסק (רוסיה) משנת 1996.
מומחית ברפואה פנימית, מרכז רפואי ברזילי אשקלון.
מומחית במחלות ריאה ודרכי נשימה, מחלקת ריאות וטיפול נמרץ נשימתי מרכז רפואי מאיר כפר סבא.
חזון: מחלקת מונשמים מיועדת למטופלים הסובלים מבעיות נשימה מורכבות, בצד בעיות רפואיות אחרות. במחלקה מאושפזים מטופלים הנושמים דרך פיום קנה ו/או זקוקים לתמיכה נשימתית, וכן מטופלים המועמדים לגמילה מהנשמה.
המחלקה רואה את המטופל ומשפחתו במרכז העשייה היומיומית, תוך התייחסות לאדם כמכלול, וממנה נגזרת המחויבות של הצוות לטיפול רפואי, סיעודי ורב מקצועי ברמה גבוהה, תוך מסירות ורגישות לצורכי החולים.
אני מאמין: בערכים המנחים שלנו הצוות מתחייב לאזן ולייצב את מצבו הרפואי של המטופל ולתת לכל מטופל, תוך שיקול דעת, אפשרות לגמילה מהנשמה ומצנתרים רפואיים ולהעניק למטופל ולבני משפחתו תמיכה הוליסטית לכל אורך הדרך.

אחות אחראית מונשמים ב': גב' עופרה אלבז

עובדת סוציאלית: יונית אוחיון אברהם

IMG_0672_1024x683

 

מחלקת מונשמים מיועדת למטופלים הסובלים מבעיות נשימה מורכבות לצד בעיות רפואיות אחרות. במחלקה מאושפזים מטופלים הנושמים דרך פיום קנה, או זקוקים לתמיכה נשימתית, וכן מטופלים המועמדים לגמילה מהנשמה.

מחלקת מונשמים נותנת מענה למספר גדל והולך של מטופלים הזקוקים להנשמה מלאכותית לטווח ארוך, וכן למגוון רחב של מטופלים שהוגדרו "קשי גמילה" באשפוזים קודמים בבית חולים כללי. רוב המטופלים מתקבלים לאחר אשפוז בבית חולים.

צוות רב מקצועי

המחלקה משלבת יכולת רפואית וסיעודית גריאטרית ברמה גבוהה ביותר. הצוות הסיעודי מיומן בעבודה עם מטופלים מונשמים מורכבים. בטיפול משתתף גם צוות רב מקצועי מתחומים שונים, בהם פיזיותרפיה מוטורית ונשימתית, ריפוי בעיסוק ותעסוקה, דיאטה קלינית, קלינאית תקשורת ועבודה סוציאלית. לצוות הבנה וגישה תומכת, הן למטופלים והן לבני המשפחה. הצוות הרפואי והסיעודי נותן מענה לבעיות דחופות במשך כל שעות היממה.

IMG_0687_1024x683

שעות ביקור: 8:00-14:00; 16:00-21:00

דרכי התקשרות:

מונשמים א'

מזכירה/ תחנת אחות : 04-6375684

פקס: 04-6375723

מונשמים ב'

מזכירה/ תחנת אחות: 04-6375682

פקס: 04-6375805

למידע נוסף לחץ כאן