יום הריפוי בעיסוק הבינלאומי

ביום 27 באוקטובר צוין יום הריפוי בעיסוק הבינלאומי. על פי הגדרת המקצוע, הריפוי בעיסוק הינו "מקצוע טיפולי-שיקומי-חינוכי, שמטרתו לספק לאדם כלים ומיומנויות אשר יאפשרו לו להתמודד עם דרישות החיים". בעצם מדובר בכל פעולה שמרכיבה את שיגרת היום יום שלנו, אותם דברים פשוטים שנתפסים כמובנים מאליהם ואנחנו למדים להעריך רק כשהם נפגעים.

מרפאים בעיסוק מתמחים בהבנת כל אחד מהעיסוקים והפעילויות המרכיבות אותם ובהבנת היכולות והקשיים הייחודיים של כל מטופל, ועובדים על צמצום הפער ביניהם. חזרה לתפקוד דורשת תרגול חוזר ונשנה כדי להטמיע מחדש את המיומנות ולתרום לשיפור איכות החיים של המטופל.

השנה ציינו את יום הריפוי בעיסוק ב"שהם" בהקמת דוכן ליד חדר האוכל, בדוכן הצגנו על קצה המזלג מה אנחנו עושים ביום יום – דרכי התערבות, אביזרי עזר, הקמנו עמדה לבדיקת כוח אחיזה וחילקנו דפי מידע עם טיפים לשיפור הזיכרון, בטיחות בבית ועוד.

אני מנצלת את ההזדמנות בכדי לומר תודה לכל הקולגות ממקצועות הבריאות, הרפואה, הסיעוד, התעסוקה ומינהל ומשק, שאיתם אנחנו עובדים באופן צמוד ויומיומי וביחד מקדמים את איכות חייהם של המטופלים. ובעיקר לומר תודה גדולה לצוות המרפאים בעיסוק המופלא שעובד לצדי יום יום, עם השקעה מרובה, חשיבה יצירתית, שאיפה עזה להתקדם ולהתפתח מקצועית, בכדי לסייע למטופלים שלנו. תודה ויום ריפוי בעיסוק שמח.

נועה רפאל-גולדרייך

מנהלת שירות ריפוי בעיסוק

.