יום האחות הבינלאומי נחגג ב"שהם"במשך שבוע

יום האחות הבינלאומי צוין במרכז הרפואי "שהם" במגוון אירועים השבוע ובשבוע שעבר. חברי הנהלת הסיעוד, בראשות מנהלת הסיעוד רונית הר-נוי, ביקרו בכל אחת ממחלקות האשפוז והמחלקות התומכות והודו באופן אישי לאחיות ולאחים, העושים לילות כימים ליד מיטת החולה. חברי ההנהלה התקבלו במחלקות בשמחה ובהתרגשות והודו להנהלה על המחווה, שכללה סלסילה עם לחמניות וערכת קפה, תחת הכותרת "רגע יפה לקפה".

בנוסף התקיימו שני אירועים גדולים באולם הכנסים של "שהם", אחד בשבוע שעבר ואחד השבוע, בהשתתפות מאות מעובדי הסיעוד.

האירועים כללו שני מופעים משעשעים – אחד בנושא סטיילינג ואחד בנושא דיאטות, וארוחת צהריים מפוארת מעשה ידי המטבח של "שהם". שני האירועים נפתחו בברכות מפי מנהלת בית החולים, ד"ר טניה בוגוסלבסקי, מנהלת הסיעוד, רונית הר-נוי, ויו"ר ועד אחים ואחיות, סאדק מסארווה.

"אתם, האחיות והאחים, נמצאים ליד מיטת החולה 24 שעות ביממה, כדי להחזיק את ידו ברגעים הקשים ולהיות איתו ברגעים השמחים, יום ולילה, בטוב וברע, ועל כך מגיעה לכם תודה גדולה", אמרה ד"ר בוגוסלבסקי. "אני רוצה לאחל לכם שתמשיכו לבוא לעבודה עם חיוך, שתמשיכו לראות את הבן אדם שמאחורי הצרכים הרפואיים, ושלעולם לא תאבדו לא את הלב. תודה רבה".

הר-נוי, שמציינת בימים אלה 13 שנות עבודה כמנהלת הסיעוד אמרה: "אני שמחה לחגוג אתכם בר מצווה ושמחה על היום הזה, שמאפשר לנו לעצור ולהגיד לכולכם תודה".

מסארווה אמר, כי "למרות הקושי בעבודה, חוסר התקינה, הלחץ והאלימות בהם נתקלים עובדי הסיעוד, הם לא איבדו את המסירות, המקצועיות ומתן הטיפול האיכותי. יום מיוחד זה מוקדש לכל האחיות בעולם, לאות הוקרה ותודה על עבודה מעומק הנשמה. ברכות על עשייה סיעודית מעוררת גאווה. אנו גאים בכל אחת ואחד מכם".

יצוין, כי יום האחות הבינלאומי מצוין בעולם כולו מדי שנה ביום 12 במאי, הוא יום הולדתה של פלורנס נייטינגייל, מי שנחשבת למייסדת מקצוע הסיעוד המודרני ושימשה מודל לחיקוי ומופת בחמלה כלפי החולים.