האחים ברנר תרמו להנצחת הוריהם

שני מכשירים רפואיים – מד לחץ דם ומכשיר א.ק.ג. נתרמו למרכז הרפואי "שהם" להנצחת אסתר ומשה ברנר ז"ל. שני המכשירים, שעלותם נתרמה על ידי חמשת ילדיהם של בני הזוג, נרכשו בעלות של 18.5 אלף ₪ והוצבו במחלקת שיקום א'. על כל אחד מהמכשירים הודבקה לוחית, עליה צוין "'עולם חסד יבנה' (תהילים פ"ט, ג') נתרם לזכרם של הורינו משה ואסתר ברנר ז"ל, שהיו אנשי חסד ואמת". בשבוע שעבר התקיים במחלקה טקס הוקרה למשפחה, במעמד התורמים, ההנהלה וצוות המחלקה.

לפני מספר חודשים פנו בני המשפחה ל"שהם" בהצעה לתרום סכום כסף לרכישת מכשיר רפואי לרווחת המטופלים ולהנצחת הוריהם. הבחירה ב"שהם" נעשתה, בין השאר, בשל היות ארבע מהאחיות תושבות פרדס חנה. "אמנו, אסתר ז"ל, התגוררה בשנותיה האחרונות בפרדס חנה ונהגה להגיע למועדון יום לקשיש פעמיים בשבוע. אבינו, משה ז"ל, היה ניצול שואה, ושניהם היו שמחים לדעת שתרמנו בשמם ולהנצחתם לטובת רווחת המטופלים ב'שהם", נכתב בפנייה, עליה היו חתומים שולמית, נחמה, רוני, רחל וריקי לבית ברנר.

בשבוע שעבר, כאמור, התקיים במחלקה טקס צנוע, במעמד בני המשפחה, ההנהלה וצוות המחלקה. מנהלת בית החולים, ד"ר טניה בוגוסלבסקי, הודתה לבני המשפחה ואמרה, כי היא מאוד מעריכה את הבחירה ב"שהם". "בגריאטריה קיים  קושי מאוד גדול לקבלת תרומות, ככל הנראה בשל החשש לראות את עצמנו בזיקנה. אנחנו, ב'שהם', עושים כל שביכולתנו על מנת לשמור על כבוד המטופלים ואם יש לנו עזרה כמו זו, הדברים נעשם הרבה יותר קלים. אנחנו אסירי תודה לכל מי שמוכן להתגייס ולסייע. בחירתכם בנו הינה כבוד גדול. תודה לכם ותודה לצוות המחלקה, שעושים הכל כדי להחזיר את המטופלים לתפקוד מיטבי".

המנהלת האדמיניסטרטיבית, אורי ארי,  אמרה: "נתינה ללא תמורה היא ערך ענק. הנצחת הורים באמצעות נתינה לאחר מכפילה את ערך הנתינה. תרומתכם תעניק לאחרים, תעשה טוב למאושפזים ולכם. פשוט – תודה מקרב לב".

האחות הצעירה, ריקי ברנר, דיברה בשם המשפחה. "אנחנו מאוד מתרגשות מהמעמד. חשבנו על דרך להנציח את ההורים והגענו למסקנה שעניי עירנו קודמים. הם היו מאוד שמחים לדעת שבחרנו להנציח אותם ב'שהם'. סבתנו היתה מאושפזת ב'שהם' ואמא, שהגיעה לפרדס חנה מהקריות בעקבותינו, נהגה להגיע פעמיים בשבוע למועדון יום לקשיש שנמצא כאן. החוויה היתה מאוד טובה. לכן בחרנו ב'שהם' ולא בכל ארגון אחר".