ד"ר סבטלנה ז'לודקוב נבחרה לאחת מהרופאים הטובים בארץ

ד"ר סבטלנה ז'לודקוב, מנהלת מחלקה להנשמה כרונית במרכז הרפואי "שהם", נבחרה על ידי מגזין פורבס ישראל לאחת מ-1250 הרופאים הטובים בישראל.

ד"ר ז'לודקוב (52), תושבת תלמי אלעזר, נשואה ואמא לשתי בנות, הגדולה מיקרוביולוגית העוסקת במחקר בבית החולים הדסה בירושלים, והצעירה סיימה תיכון, לפני גיוס לצבא ומתכננת ללמוד רפואה. ד"ר ז'לודקוב סיימה לימודי רפואה ברוסיה ועלתה לישראל בשנת 1997. "מאז שהתחלתי לעבוד בישראל", היא מספרת, "בסוף 1998, אני ב'שהם'. התחלתי לעבוד כרופאה כללית במחלקה פנימית, אבל עם הזמן עבדתי בכל המחלקות ועד לפני חמש שנים הכרתי את כל העובדים". בשנת 2002 הוקמה לראשונה ב"שהם" מחלקת מונשמים.

ד"ר ז'לודקוב, שהיתה אחרי התמחות בגריאטריה, התחילה לעבוד במחלקה החדשה כאחת מהצוות. ב-2010 כבר עבדה במחלקה כרופאה בכירה ובהמשך ניהלה את מחלקת מונשמים ב' כממלאת מקום. מאז שנת 2016 היא מנהלת את מחלקת מונשמים א'. "לאורך השנים אני מסתכלת על המסלול שעברתי ורואה את הצמיחה שלי, כרופאה וכמנהלת, ובמקביל גם את הצמיחה של "שהם", היא אומרת. "ברמה האישית עברתי המון הכשרות, ובעזרת התמיכה שקיבלתי הגעתי לאן שהגעתי. אני מאוד שמחה במקום שלי. לא רוצה מעבר. אני צריכה מגע עם המטופלים ועם המשפחות, גם כשמדובר במקרים מורכבים. זה מה שמעניין אותי. זאת גם אחת הסיבות לכך שהייתי שותפה בהקמת המרפאה הגריאטרית במרכז. כזו שתיתן מענה למטופלים שלא מקבלים מענה במסגרות אחרות, כמו אוכלוסיית הקשישים ואוכלוסיות חלשות שקולן לא נשמע". במקביל לעבודתה ב"שהם", ד"ר ז'לודקוב עוסקת גם בייעוץ גריאטרי באופן פרטי ומשמשת גם מנהלת רפואית בקיבוץ גן שמואל מאז 2007. "הם לא מוכנים לשחרר אותי", היא אומרת בחיוך. ד"ר ז'לודקוב: "מה בעתיד? אני לא יודעת, אבל דבר אחד בטוח – אני לא מתכוונת לצאת מפה. אני מכירה את אנשי הצוות, מאוד מחוברת אליהם, ותיקים וחדשים, ומאוד אוהבת את המחלקה, למרות הקשיים. כשנכנסתי למחלקה כבכירה, בעצם בנינו את המחלקה הצוות ואני יד ביד. אחרי כל השנים האלה ב'שהם' ובמונשמים א', הלב שלי לגמרי פה. אני מרגישה כאן כמו בבית. אני באה בכיף לעבודה ואין ספק שאני גם מקבלת בחזרה".

למה לדעתך נבחרת על ידי פורבס?

"אני מאוד אוהבת את המקצוע ומבצעת את העבודה מכל הלב. אני מגיעה אל המטופלים עם הרבה כבוד ומדברת איתם בגובה העיניים, וזו כנראה הדרך הנכונה לעשות זאת. אני קיבלתי את ההודעה על הבחירה בהפתעה גמורה, כשד"ר יעל אוריון, שנבחרה גם היא, שלחה לי צילום של הרשימה. אחרים אומרים לי שמהיכרותם איתי בשבילם זו לא היתה הפתעה".

מה זה עשה לך?

"עד כמה שהבנתי, מתוך 1,250 הרופאים נבחרו 14 בלבד שהמומחיות שלהם היא גריאטריה, שיקום וטיפול תומך. רובם עובדים בבתי חולים גדולים ואני היחידה שנבחרה ממרכז גריאטרי. חלק מהרופאים שאני מכירה ומופיעים ברשימה הם באמת אנשי מקצוע טובים, ככה שאני בחברה טובה. יום אחרי הפרסום קיבלתי המון טלפונים, ברכות והודעות. זה מאוד מפרגן לזכות בהערכה הזו וכבוד גדול".

פורבס ישראל הוא המהדורה הישראלית של כתב העת העסקי פורבס, היוצא לאור בארה"ב משנת 1917. המגזין יצא לאור ב-40 מדינות ברחבי העולם. פורבס ישראל פועל בארץ מאז 2004 וסוקר את הזירה העסקית, היזמית והטכנולוגית. מאז שנת 2014 מפרסם המגזין מהדורה שנתית בשם "הרופאים הטובים בישראל", הכוללת רשימה של רופאים מומחים הנבחרים באמצעות סקירת עמיתים. במהלך השנים נסקרו אלפי רופאים מומחים ברחבי המדינה שהתבקשו להמליץ על רופאים מומחים המצטיינים בתחומם. השנה מורכבת הרשימה מ-37 תחומים רפואיים, המחולקים ל-177 קטגוריות משנה. הרופאים המופיעים ברשימה עובדים ב-48 מוסדות רפואיים, ציבוריים ופרטיים, ולצדם גם עשרות רופאים מהמגזר הפרטי.