דיאטניות מ"שהם" הציגו בכנס "איכות ברפואה"

הדיאטניות הילה טרנר ארז ויפעת נען הציגו בכנס "איכות ברפואה", שהתקיים ב-22 בנובמבר, מבדק שנערך במחלקת תשושי נפש א', בשיתוף הצוות הסיעודי של המחלקה ומנהל המחלקה, ד"ר דורון מרימס.

מטרת המבדק היתה, לבדוק האם אדם עם דמנציה מתקדמת יכול להביע את העדפותיו לגבי סוג המזון אותו הוא אוכל והאם הצוות המטפל יכול לנבא העדפות אלה.

במבדק נמצא, שישנם חולים עם דמנציה מתקדמת המסוגלים להביע את רצונם לגבי סוג המזון אותו הם אוכלים ואף להביע הנאה מעצם אכילתו לפי בחירתם. עוד נמצא, כי אחיות מנוסות, המכירות את החולים לאורך זמן, לא תמיד יכולות לנבא את העדפותיהם.

בחירת המזון מושפעת ממגוון גורמים, בהם מוצא, הרגלים, העדפת טעם, השפעות חברתיות וחיקוי. ישנה חשיבות רבה בעידוד בחירה עצמאית של החולה תשוש הנפש לשימור עצמאותו ואיכות חייו, על ידי הצעת חלופות.

לכן ישנה חשיבות רבה בהגברת המודעות במחלקות אלו, לאפשר ולעודד, ככל שניתן, בחירה חופשית של חוויית האכילה ובכך לחזק את האוטונומיה של החולה גם בשלבי מחלה מתקדמים.

תודה מיוחדת לד"ר מרימס, דינה זריהן, חבצלת נהרי, סמדר צברי, דורית גיאת, סמירה ג'מאל ושירן ישראל, על שיתוף פעולה מיוחד במינו.

שירות תזונה ודיאטה