אכילה ברת סיכון – גם למטופלי שיקום

 במהלך החודש החולף קיימה בת אל כ"ץ, מנהלת שירות קלינאות תקשורת, הרצאה מקוונת לצוות קלינאיות תקשורת ודיאטניות מבית החולים השיקומי בית לווינשטיין.

במסגרת ההרצאה, בנושא "אכילה ברת סיכון – תהליכי עבודה רב מקצועיים", דנו בנושא אכילה ברת סיכון – למי היא מתאימה, למה היא קיימת, ואיך מבצעים אותה באופן מקצועי ואפקטיבי. בת אל כ"ץ: "ברור לכל, כי אכילה ברת סיכון מתאימה למטופלים עם הפרעה בבליעה, שהוגדר עבורם טיפול פליאטיבי וקיימת התמקדות בשימור איכות החיים שלהם ככל שניתן.

"נשאלת השאלה, האם אכילה ברת סיכון מתאימה גם למטופלים עם הפרעה בבליעה במחלקות שיקום? התשובה היא – כן, בוודאי! כחלק מההסתכלות על המטופל במרכז, על כבוד האדם והזכות הבסיסית שלו לבחור ולנהל את חייו לפי העדפותיו ואמונותיו, אנחנו צריכים לנהל, יחד עם המטופל ובני המשפחה, מערכת קבלת החלטות, שתהיה תפורה ומתאימה אישית למטופל, תוך התחשבות בכל הגורמים – הן הבריאותיים והן האישיים. 

"בתהליך רב מקצועי שנבנה אצלנו, במרכז הרפואי 'שהם', אנו שוקלים, יחד עם המטופל ומשפחתו, את הסיכונים לעומת התועלת שבאכילה ברת סיכון, ותוך בניית אמון משותף, מגיעים להחלטה לגבי אכילה דרך הפה כאשר יש הפרעה בבליעה". כ"ץ ציינה, כי קלינאיות התקשורת והדיאטניות מבית לווינשטיין האזינו בקשב רב להרצאה והעלו שאלות רבות בנוגע לתהליך המקצועי ולהתמודדות מול המטופל ומשפחתו בנושא מורכב כזה. ההרצאה תרמה לשינוי בתפיסה הטיפולית ולרצון לקדם תהליכים דומים גם במסגרת בית חולים שיקומי.